Android MMS ve İndİrmeyİ etmemektedİr

Android, MMS iletileri açmaz veya gönderirse, ilk adım APN noktası ayarlarını kontrol etmektir. Yapılandırma, telefon yeni bir SIM kartla ilk açıldığında operatör tarafından gönderilir. Bununla birlikte, SIM kart değiştirildikten sonra ayarlar başarısız olabilir veya yanlış olabilir.

Bu makale Android, akıllı telefonlar, Samsung, HTC, Lenovo, LG, Sony, ZTE, Huawei, Meizu, Fly, Alcatel, Xiaomi ve diğerlerini kapsar. Için uygundur

MMS İÇİN NEDENLER ANDROID INVOLVE

MMS ile ilgili sorunların temel nedeni sistem ayarlarının hatalı yapılandırılmasıdır. Bu, gönderen ve ev sahibi için önemlidir. Ancak başka sebepler de var:

 1. Telefon, başka bir kullanıcı tarafından gönderilen mesaj biçimini desteklemez.
 2. MMS boyutu, akıllı telefon belleğindeki boş alantan daha büyük.
 3. Devam modunda devre dışı bırakılmış özellik.

Öncelikle, telefonunuzdaki MMS ayarlarını kontrol etmeniz gerekiyor ve doğruysa bir sonraki adım operatöre sesli arama yapmaktır.

ANDROID İÇİN GÖRÜNTÜ AYARI

Operatör, uzun süreli MTS veya nispeten yeni Yota olsun, SIM kart ilk kez telefona ayarlandığında İnternet ve MMS ayarlarını gönderir. Bununla birlikte, bazı kullanıcılar yapılandırma mesajını görmez ve ayarları kaydeder. Sonuç olarak, İnternet’e erişim girişimleri ve mobil trafiği MMS gönderme / alma girişiminde bulunma girişimleri talihsizdir – Android, bu görevi gerçekleştirmek için hangi bilgileri kullandığını anlamıyor.

Bu nedenle, MMC’nin Android için indirilip indirilmediğini anlamak için gerekli parametrelerin sisteme eklenmesini sağlamak önemlidir. Her operatöre kendi kimlik bilgileri bulunur, ancak İnternet ve MMS kurulum kuralları herkes için aynıdır.

OTOMATİK KAVRAMLAR

Yapılandırma mesajını almadıysanız veya henüz silmediyseniz, MMS ve İnternet ayarlarının nerede saklanacağını bilmiyorsunuz, ardından operatörün seçenek ayarlarını kullanıyorsunuz. Her sağlayıcı belirli bir metni içeren bir SMS çağırmak veya göndermek için özel bir numaraya sahiptir. Rusya Federasyonu için bir örnek:

 1. MTS – 0876’ı arayın veya 1234’e boş bir SMS gönderin. MMS’yi 1234’e göndererek, “MMS” ayarlarını ayrı ayrı sipariş edebilirsiniz.
 2. Beeline – * 110 * 181 # numaralı telefonu arayın veya 060432 numaralı telefonu arayın.
 3. Tele2 – 679’u arayın.
 4. Megafon’u – “3” ü 5049 numaraya gönderin.

Buna ek olarak, resmi sitedeki her operatör, İnternet servisleri ve MMS sipariş ederek hizmetleri yönetebilmeniz için bir abonenin kişisel kabini bulundurmaktadır. Kişisel hesabınızdaki yetkilendirme, SMS’den alınan telefon numarası ve şifre üzerinden geçer. MMS

ÖNEM BİLGİSİ

Otomatik yapılandırma işe yaramazsa (operatör ayarları göndermezse veya telefonda saklanmazsa) ayarları manuel olarak ekleyin. Onları mobil servis sağlayıcının web sitesinde “Yardım ve Destek” bölümünde görebilirsiniz. Elle yapılandırmak için, MMS ayarlarınızın Android’de depolandığını bilmelisiniz. Aşağıdaki kılavuz size yardımcı olacaktır:

 1. Telefon ayarlarınızı açın ve “Veri Transferi” bölümüne gidin.
 2. Düğmeyi etkin konuma getirerek mobil verileri etkinleştirin.
 3. Ayarlar menüsüne geri dönün. “Daha fazla” bölümünü açın.
 4. “Mobil ağlar” a giderek “APN APN” seçeneğini seçin.
 5. Ek menüyü çağırın ve yenisini ekleyin.

Android MMS ve İndİrmeyİ etmemektedİr

Akıllı telefon modeline göre, ürünlerin isimleri hafif farklılık gösterebilir ve bu da Android üreticisinin kabuğunun sebebi.

Operatör tarafından sağlanan MMC ayarlarını belirtmeniz gereken APN kurulum menüsü görüntülenir. Tüm Android sürümleri için aynıdır. Örneğin, Tele2’de MMS’leri yapılandırmak için aşağıdaki alanları doldurmanız gerekir:

 1. İsim Tele2 MMS’dir.
 2. APN – mms.tele2.ru.
 3. MMSC – http://mmsc.tele2.ru.
 4. Vekaletname – 193.12.40.65.
 5. Bağlantı noktası 8080’dir.
 6. Doğrulama – hayır.
 7. APN – mms yazın.

Su bağlantı ayarları sonrasında yapılandırmayı kaydedin, akıllı telefonu yeniden başlatıp bir MMS gönderin veya bir arkadaşınızdan bir fotoğraf mesajı göndermelerini isteyin. MMS’yi diğer operatörler için yapılandırmak için aşağıdaki tabloyu kullanın veya mobil sağlayıcıların resmi web sitesinde parametreleri bulun.

Android MMS ve İndİrmeyİ etmemektedİr
5 (100%) 1 vote

Yararlı bir makale? Oy!

Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply