Bluetooth ile Android bilgisayar/dizüstü Windows 7/10

Android, bluetooth yoluyla bir bilgisayara veya dizüstü bilgisayara bağlanmazsa, sorun telefonun kendisinde ve PC’deki modülde gizlenmiş olabilir. Genellikle, arızalar ortadan kaldırılabilir, ancak malware durumunda, servis merkezine başvurmak gereklidir.

Bu makale Android, akıllı telefonlar, Samsung, HTC, Lenovo, LG, Sony, ZTE, Huawei, Meizu, Fly, Alcatel, Xiaomi ve diğerlerini kapsar. Için uygundur

Android neden bluetooth’daki bir bilgisayara bağlı değil?

Önce aygıtların ne yaptığını anlamanız gerekir. Belki de Bluetooth modülü Android’de kapanmış olabilir. Bunu yapmak için, sadece ayarlara gidin ve uygun anahtarı “AÇIK” konumuna getirin.

Bluetooth ile Android bilgisayar/dizüstü Windows 7/10

Bilgisayarda Bluetooth etkinleştirilmiş olmalıdır. Windows 7’de, modülün “Aygıtlar ve Yazıcılar” bölümünde ve Windows 10 Parametreler bölümünde ayrı bir bölüm bulunmaktadır. Buna ek olarak, bilgisayarın diğer aygıtlar tarafından algılanmasına izin vermelisiniz, aksi takdirde radyo gönderilmeyecektir.

Bilgisayarda Bluetooth için doğru sürücülerin yüklü olduğundan emin olun. O olmadan, modül çalışmaz ve bir kablosuz bağlantı kuramazsınız.

Telefondaki modül açılmazsa veya kesintisiz bir yük varsa, neden bir sistem veya donanım sorunu olabilir. Cihazı yeniden başlatın, ağ ayarlarını sıfırlayın. Tam bir sıfırlama işlemi gerçekleştirirken (Android’in tamamen sıfırlanması), tüm kullanıcı dosyaları telefonunuzdan silinir; bu nedenle, verilerin arşivini önceden unutmayın.

Bluetooth’a bağlanırken ve dosya aktarırken sorunlar ortaya çıktığında, belirli yazılım yüklendiğinde bunları bırakmanız gerekir. Akıllı telefon / tablet üreticisinden resmi bellenimi kullanın veya tüm özelliklerin düzgün çalıştığı sabit bileşenleri araştırın. Program tarafı doğruysa, lütfen servis merkezine başvurun. Belki Bluetooth modülü mekanik bozulma, su veya diğer olumsuz faktörlerden sonra yetkisizdir.

Android’dan bİlgİsayara bİleşen

Çoğu zaman, sistem veya donanım arızaları nedeniyle bağlama sorunları ortaya çıkmaz ancak yanlış kullanıcı eylemleri nedeniyle. Hataları önlemek için Bluetooth aracılığıyla bir bilgisayara bağlanma yönergelerini izleyin.

  1. Windows Ayarları’nı açın ve Aygıtlar bölümüne gidin.
  2. Bluetooth sekmesini tıklatın.
  3. Kaydırıcıyı “Açık” a çevirir.
  4. “Ayarlar” alanında “Daha fazla seçenek” düğmesini tıklayın.
  5. Ayarlar sekmesinde, bilgisayarın başka bir aygıtta bulunabileceği tüm öğeleri not edin.

Windows 7’de, sistem tepsisindeki simgeyi sağ tıklatarak Bluetooth ayarlarını açabilirsiniz. Ayarlarda, bilgisayarın diğer aygıtlar tarafından algılanmasına izin vermelisiniz.

Bir sonraki adım Android’de bulmaktır:

  1. Ayarlar’a gidin, “Bluetooth” bölümünü açın.
  2. Sürgüyü “AÇIK” konumuna getirerek modülü açın.
  3. Aşağıdaki telefonun adını göreceksiniz. Modu değiştirmek için “En yakın cihazlar için göster” i tıklayın.

Bluetooth ile Android bilgisayar/dizüstü Windows 7/10

Modül açıldıktan ve ekran diğer cihazlar için açıldıktan sonra, telefonun adı Windows ayarlarında görünür. Eşleştirmeyi ayarlamak için üzerine tıklayın ve “Bağlan” ı tıklayın. Telefonda ve bilgisayar ekranında gizli bir kod görünür. Eşinizin olduğunu teyit etmelisiniz, ardından eşleştirme kurulacaktır.

Bir bağlantı kurduktan sonra, dosyaları Bluetooth ile her iki yöne de aktarabilirsiniz. Bir Wi-Fi bağlantısı veya bir USB kablosu için kullanmanın en hızlı yolu değil, ancak bazı görevler için bu yöntem oldukça uygundur.

Bluetooth ile Android bilgisayar/dizüstü Windows 7/10
5 (100%) 1 vote

Yararlı bir makale? Oy!

Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply