Mİkrofon Android’de android İstemİyor

Bu yazıda, mikrofonun Android telefonda çalıştırılmasının asıl nedeni ve işlevi hakkında neler olacağını tartışacağım.

Mikrofonun bir bütün olarak ya da ayrı bir programda (Skype, ses kaydedici, vb.) Çalışmayacağına dikkat edilmelidir Her durum benzersizdir ve bazen onarım servisi gereklidir.

Bu makale Android, akıllı telefonlar, Samsung, HTC, Lenovo, LG, Sony, ZTE, Huawei, Meizu, Fly, Alcatel, Xiaomi ve diğerlerini kapsar. Için uygundur

Androİde mİkrofonunun nedenlerİ

Android mikrofonun çalışmamasının nedenleri bir yazılım olabilir ve kablolu olabilir.

  1. İçerdeki nem.
  2. Etki, düşme veya diğer mekanik etki.
  3. Tıkanmayın.
  4. Mikrofona zarar veren iğne / diş fırçası ile başarısız temizlik.
  5. Programın İhlali.

Kullanıcı, yazılım sorunlarını kendiliğinden çözebilir, cihazı sıfırlar veya reddedebilir; donanımlar genellikle servis merkezindeki bir uzmanın uzman yardımına ihtiyaç duyarlar.

Sorunlarin ulaştirilmasi

Android mikrofonu ıslak veya mekanik darbe sonrasında çalışmazsa, tamir edilmez. Tıkanıklıklar ve yazılım hataları ile mücadele daha gerçekçidir.

Engelleme işaretlerinden biri, mikrofonun kısmen çalışmasıdır, ancak sesi çok iyi bozarak hoparlör neredeyse aynıdır. Böyle bir sorunla karşılaşırsanız, darbe durumunda küçük deliği temizleyin ve temiz, saf bir tuzak temizleyin. Kuvvet kullanmayın, aksi takdirde mikrofona zarar verebilirsiniz.

Mİkrofon Android'de android İstemİyor

Temizleme yardımcı olmamasına rağmen, sorunla ilgili bir sorun olmadığını ikna ettiniz, bu nedenle sorunları çözmek için yazılımı kullanın:

  1. Ayarları açın ve sıfırlayın. Alınmadan önce verilerin bir kopyasını yayımlayın. Senkronizasyon rehberini etkinleştirin, fotoğrafları ve videoları hafıza kartınıza veya bilgisayarınıza aktarın.
  2. Mİkrofon Android'de android İstemİyor

  3. Cihazı tekrar gözden geçirin.

Sistem ve cihazınız arasındaki çatışmaları önlemek için resmi veya kanıtlanmış özel yazılım programlarını kullanın.

Mİkrofon, hİçbİr şekİlde gönderİlmemektedİr

Ses sürekli silinirse, güvenilir bir bağlantı olmadığını gösterir. Mekanik etkiler veya nem ve oksidasyon sonucunda, zaman zaman temas kaybolabilir. Bu problem yalnızca servis merkezinde çözülmüştür.

Üçüncü taraf uygulamaların mikrofon performansı üzerindeki etkisini engellemek için, Android’i güvenli bir şekilde indirmenizi ve işlevselliğini kontrol etmenizi öneririz.

Mikrofon ses kaydı veya iletişim uygulamalarında (Skype, Viber, WhatsApp, Telegram) çalışmazsa, sorunun nedeni ayarlarıyla ilişkilendirilmelidir. Nadiren, bu uygulamalar dahili mikrofonla çalışmayı reddetebilir ve genellikle kulaklıklarla çalınabilir. Yardım programını sıfırlayabilirsiniz.

Mİkrofon Android'de android İstemİyor

Belki de tam tersi: Mikrofon farklı uyarılarda çalışır, ancak sıradan arama sırasında muhatap sizi duymaz. Bu mikrofon hasarlı ve sönük.

Çoğu telefonu, ses geliştirmek için işlevsellik paylaşan veya birlikte çalışan 2 mikrofon bulunur. Böyle bir sorunu belirlemek için servis merkezine başvurmanız gerekir.

Mİkrofon Android’de android İstemİyor
5 (100%) 1 vote

Yararlı bir makale? Oy!

Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply